wz

Další věčný motor postavený v Rusku

07/23/2005 12:41

 

Vynálezce již pět let čeká na oficiální uznání svého zařízení

Vjačeslav Struščenko se rozhodl vynalézt magnetický motor již v roce 1975. Vynálezce přečetl více než sto knih, aby získal potřebné znalosti. Vjačeslav mnohokrát opustil práci na svém projektu kvůli duševnímu vypětí. Nakonec všechny části motoru sestavil dohromady. Práce mu zabrala pouhý týden, přestože mu trvalo 25 let, než přišel na konečnou verzi modelu.

Vjačeslav vyplnil a podal přihlášku vynálezu na patentovém úřadu v Moskvě. Na svůj vynález patent dosud nezískal. Stále však doufá, že ho dostane. Vynálezce již pět let čeká na oficiální uznání svého zařízení. Stát dosud vynález pana Struščenka nevzal na vědomí.

„Mohl bych motor prodat nějakému zahraničnímu kupci, ale nechci ho prodat,“ řekl pan Struščenko. Věří, že vynálezy, jako je tento, by měly patřit státu, ale zdá se, že stát nemá zájem. Říká, že se již pět let snaží svůj vynález věnovat státu. Podle něho každý souhlasí, že jeho vynález je prací génia, přesto nemůže obdržet patent.

Pan Struščenko je přesvědčen, že jednoduchost je klíčem ke každému velkému vynálezu. Jeho zázračný motor je tvořen několika magnety a kousky kovu. V tyto dny jeho sousedé klepou na jeho dveře velmi často. Chtějí vidět magický stroj v běhu. Čas čekání na oficiální uznání si vynálezce krátí broušením nožů.

„Mé zařízení může pracovat dokonce i v kosmu,“ řekl pan Struščenko. Tvrdí, že by jej mohla dobře využít i armáda. Podle jeho názoru by několik motorů o průměru 3-4m umožnilo ponorce fungovat několik desetiletí bez potřeby jakéhokoli paliva.

Mezitím vynálezce pracuje na novém projektu. Hledá novou pracovní rovnici. Cílem jeho teorie je dokázat, že fungovat může i zavěšené závaží. Pan Struščenko je rozhodnut tuto zprávu co nejvíce rozšířit, jakmile bude mít všechny své výpočty hotové.

Principy činnosti magnetického motoru

Motor můžete roztočit rukou. Ten potom bude vyrábět množství energie, které je stokrát větší než energie potřebná k jeho roztočení. Celý trik způsobují dva magnety, které jsou uspořádány paralelně. Jsou zde dvě čepele, zakrývající mezeru mezi magnety, jakmile motor roztočíte. Čím je magnet větší, tím se setrvačník točí rychleji. Jestliže se vzdálenost mezi čepelemi a magnety sníží na polovinu, množství energie se zečtyřnásobí. Potom již nemusíte motorem točit ručně, ale běží již sám.

Zdroj: Pravda.Ru

Přeložil Ladislav Kopecký