wz

Prezentace ze semináře NASA o inovacích LENR z 22. září 2012

Posted on by Steven B. Krivit

22. září NASA pořádala seminář o inovacích v oblasti LENR v Glennově výzkumném centru v Clevelandu, Ohio. Mezi mluvčími byli vědci z NASA Joseph Zawodny, Gustave Fralick, Michael Nelson, Jim Dunn a Dennis Bushnell a penzionovaný profesor z University of Illinois George Miley.

New Energy Times získaly tři prezentace na základě žádosti v rámci zákona o svobodě informaci (FOIA).

Zawodny Slides
Nelson Slides
Bushnell Slides

Na mítinku Buschnel, hlavní vědecký pracovník NASA v Langley, řekl, že LENR má silný potenciál jako nový zdroj energie. Byl optimistický ohledně řešení LENR s práškovým niklem.

 „Teplota, kterou lze získat z LENR, je zajímavá,“ řekl Buschnell. „Museli jsme být opatrní [v našem výzkumu], pokud jde o energetiku. Nemyslím si, že je zde problém s energií [s jejím omezením].

Domnívám se, že jediný problém spočívá v odvaze podívat se na něco, co je nové. Měli jsme štěstí, že máme ústředního ředitele v Langley, který má odvahu podporovat nás v tom, co děláme. Věnujeme se tomu již tři nebo čtyři roky.

V USA, z důvodů, které nechápu, vyvíjeli úsilí, aniž použili Widom-Larsenovu teorii. Také se nepokusili pochopit 18 let starou práci o LENR na bázi vodík-nikl se skutečně jedinečným intelektuálním obsahem. Musíme se zbavit Pons-Fleischmannovy elektrochemie a přejít na průtokové systémy.“

Bushnell na semináři také hovořil o Andrea Rossim, vynálezci katalyzátoru energie (Energy Catalyzer).

„Máme v úmyslu podívat se na jádro té Rossiho věci a zjistit, co je skutečné a co ne,“ řekl Buschnell. „Ale Rossiho zařízení je těžké vysvětlit jinak než jako jistý druh LENR. Ta Rossiho věc je pravděpodobně zcela Edisonovská a není úplně pochopena, což je slabé slovo. Ale my jsme pravděpodobně schopni to do určité míry pochopit.“

Buschnell se zapomněl zmínit, že NASA již učinila pokusy provést hluboký výzkum Rossiho zařízení. Někteří lidé, zapojení do těchto pokusů, byli na tomto semináři přítomni.

V časové ose, zobrazené na Nelsonových snímcích, Nelson vypustil 5. a 6. září 2011, kdy byly provedeny testy Rossiho zařízení v Boloni pro inženýry zastupující Quantum Energy Technologies. Zástupci z NASA byli přítomni po oba dny.

Jeden z očitých svědků, bývalý člen personálu NASA, viděl problematiku od okamžiku, kdy přijeli.

„Rossi totálně změnil pravidla hry,“ řekl svědek. „Od plánu testu, zařízení, zkrátka všechno. Nebylo zde nic, s čím bychom souhlasili. Měl tam třicetilitrovou nádrž a dokonce nám nedovolil podívat se, co je uvnitř nádrže nebo kolik nádrž váží.“

Demonstrace 5. září byla neprůkazná, Rossiho zařízení bylo netěsné. Také 6. září byla demonstrace nejednoznačná; nebyl výstup páry nebo vody.

Druhý den, když se bývalý pracovník NASA Rossiho zeptal, jestli má jeho zařízení vnitřní nádrž, se Rossi rozzuřil. Inženýři z Quantum Energy Technologies odešli, ale inženýři z NASA navrhli, že se za pár dní vrátí, aby Rossimu dali čas opravit unik média. Rossi jejich nabídku odmítl. Řekl, že má „hodně práce.“

Zdroj: http://blog.newenergytimes.com/xmlrpc.php